Математически искри

  „Една математическа задача трябва да е трудна, за да ни привлича, но все пак да не е напълно недостъпна, за да се присмее на усилията ни. Тя трябва да бъде пътеводен знак сред лабиринтите от пътища, водещи към скрити истини, и накрая да остави един спомен за удоволствие от успешното и решаване.“

Давид Хилберг

Първото състезание „Математически искри“ за третокласници се провежда през 2002 г. Организацията и провеждането са заслуга на учителите и ръководството на ОУ „Иван Вазов“, гр. Силистра. В него участват 120 деца.

С подкрепата на РУО на МОН състезанието става ежегодно, като в него участват ученици от цялата област. На 19.03.2016г. посрещнахме третокласници от 9 училища.

Нели Стоянова

 

РЕГЛАМЕНТ

за провеждане на XVII-то областното състезание за третокласници „Математически искри“

 СЪОБЩЕНИЕ

Класиране на  участниците в „Математически искри” – 2018 г.

Награждаване на отличените участници в XVII-то областно състезание за третокласници „Математически искри“.

 

XVII Областно състезание за третокласници „Математически искри“

          На 14.04. 2018г. се проведе XVII Областно състезание „Математически искри“ и за поредна година разпали желанието на любознателните третокласници от област Силистра да се преборят с предизвикателството да побеждават трудните задачи и да изяват своите възможности.

          В състезанието участваха шестдест и шест третокласници от осем

училища от област Силистра. Всички се представиха достойно.

Най-добрите бяха отличени с медали и предметни награди на кратко тържество в Библиотечно-информационния център на ОУ“Иван Вазов“.

           А ето и медалистите:

Златни медали получиха:

Филип Методиев Жейнов – ОУ „Иван Вазов“ – гр. Силистра

Дамян Валентинов Димов – СУ „Н.Й.Вапцаров“ – гр. Силистра

Мейра Нурхан Юсуф – ОУ „Отец Паисий“ – гр. Силистра

Кирил Димитров Кирилов – ОУ „Отец Паисий“ – гр. Силистра

Сребърен медал

Кристиян Красимиров Стоянов – ОУ „Иван Вазов“ – гр. Силистра

Бронзови медали:

Мелиса Гюрджан Мехмед – ОУ „Иван Вазов“ – гр. Силистра

Теодор Константинов Янакиев – ОУ „Св.св. Кирил и Методий“ – гр. Силистра.

          С грамоти за отлично представяне бяха удостоени учениците:

Пламен Пламенов Пенев – ОУ „Иван Вазов“ – гр. Силистра

Виктория Красенова Кръстева – ОУ „Иван Вазов“ – гр. Силистра

Борис Калоянов Костадинов- ОУ „Иван Вазов“ – гр. Силистра

Божидара Евлогиева Стаменова – ОУ „Иван Вазов“ – гр. Силистра

Йоанна Траянова Петрова – ОУ „Отец Паисий“ – гр. Силистра

Божидар – Рубен Владимиров Цветанов – ОУ „Отец Паисий“ – гр. Силистра

Искрен Преславов Минков – ОУ „Отец Паисий“ – гр. Силистра

Максим Николаев Стамбов – ОУ „Отец Паисий“ – гр. Силистра

Берфин Алиосманова Балабанова – ОУ „Христо Смирненски“ гр. Дулово

Ивелин Николаев Иванов – СУ „Н.Й.Вапцаров“ – гр. Силистра

Ивон Бориславова Великова – СУ „Н.Й.Вапцаров“ – гр. Силистра

             Поздравителни адреси за успехите на своите ученици получиха и техните учители: Маргарита Савова , Теменужка Русева и Мариета Йорданова  – ОУ „Иван Вазов“, гр. Силистра, Невяна Сапунджиева и Иванушка Тодорова – ОУ „Отец Паисий“ – гр. Силистра,  Марияна Денева – СУ „Н.Й.Вапцаров“ – гр. Силистра, Невяна Любенова – ОУ „Св.св. Кирил и Методий“ – гр. Силистра, Снежана Игнатова – ОУ „Христо Смирненски“ гр. Дулово.

Награждаване “ Математически искрици “ – 2018 г. /снимки /

Тестове „Математически искри“ 2006/2017

 

Награждаване “ Математически искрици “ – 2017 г.

     На 1 април в ОУ „Иван Вазов“ гр. Силистра се проведе за 16-ти път областното състезание за третокласници „ Математически искри “ със съдействието на Регионално управление

гр. Силистра.

96 ученици от област Силистра превърнаха математическата надпревара в оспорвана и достойна борба с трудните задачи.

Учениците от нашето училище  се представиха отлично. В челната  тройка са Симеон Димитров Димитров  от III б клас на 2- място със сребърен медал, а  Гергана Николова Георгиева от същия клас е отличена с бронзов медал.

В първата десятка са:

  • Владимир Венциславов Вълчев – III в клас
  • Божидара Ивайлова Желязкова – III б клас
  • Илина Михайлова Илиева – III б клас
  • Ванеса Боянова Шербанова – III б клас
  • Михайл Тодоров Тодоров – III г клас
  • Георги Красимиров Георгиев – III а клас
  • Никол Веселинова Братоева – III а клас

Господин Кононов връчи поздравителни адреси на учителитите на наградените ученици  – Искра Добрева, Надежда Бабаяшева, Ваня Тихолова и Янка Иванова.